Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja jest zabiegiem pozwalającym bezinwazyjnie i całkowicie bezpiecznie, pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych, brodawek, torbieli, prosaków, włókniaków. Wykorzystujemy również tą metodę w przypadku nadmiernego owłosienia na małej partii ciała, nadaje się do usuwania pojedynczych siwych i grubych, głęboko posadowionych włosów, których nie można trwale usunąć innymi metodami( lasery, IPL). Każdy włos usuwa się oddzielnie i od razu wyciągając go z mieszkiem włosowym.

Rozszerzone naczynka krwionośne to problem wielu  osób. Z powodu czynników  zewnętrznych (mróz, wiatr, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, słońce, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki) oraz czynników wewnętrznych (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne). Pierwszym objawem jest powstawania rumienia, który po jakimś czasie zanika. Z czasem jednak zmiany te utrwalają się i dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych tzw. teleangiektazji. Widoczne są one w postaci małych czerwonych „kreseczek” na twarzy.
Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu.
Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrody  lub igły o różnych rozmiarach. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach, co znajduje przełożenie na efekt leczniczy. Długość zabiegu zależy od rozległości zmian – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.  Dzięki zastosowanie elektrokoagulacji zmiany są usuwane w sposób trwały. Zabieg nie jest bezbolesny, przy większych zmianach można zastosować  miejscowe znieczulenie.
Kosmetyczka wykonująca zabieg nie rani ciała, jedynie dotyka igiełką miejsc, w których naczynko jest otwarte i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia.

Wskazania do elektrokoagulacji:

•    Zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych
•    Usuwanie brodawek, torbieli, kaszaków, prosaków, włókniaków
•    Redukcja nadmiernego owłosienia

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie.
Strupki, które mogą pojawić się po zabiegu goją się w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania:

•    Ciąża
•    Choroby zakaźne
•    Trądzik pospolity lub różowaty
•    Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
•    Menstruacja
•    Tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych)
•    Choroby serca, rozrusznik sercaMożliwość komentowania jest wyłączona.