Medycyna estetyczna

Urodę, podobnie jak zdrowie, o wiele łatwiej jest pielęgnować i zachować, niż utraconą odzyskać. Młody wygląd bez zmarszczek, gładka, sprężysta i jędrna skóra to marzenie większości ludzi. Kobiety, a i coraz częściej mężczyźni, szukają różnych sposobów, by cofnąć czas i zatrzymać proces starzenia się, a tym samym sprostać wymogom dzisiejszego świata – bycia wiecznie młodym.

 

 

 

Studio Urody Bellissima w zakresie medycyny estetycznej współpracuje z dwoma lekarzami – specjalistami medycyny estetycznej.

 

Lek. med. Robert Świercz nr PWZ (prawa wykonywania zawodu): 1314674

Robert Świercz ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, uzyskał specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych. Szkolenie z medycyny estetycznej odbył w 2008r. w specjalistycznym Centrum Szkoleniowym „Dermed” w Łodzi, prowadzonym przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Dermatologii Prof. Andrzeja Kaszubę. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Regularnie uczestniczy w szkoleniach i kursach dokształcających oraz kongresach medycyny estetycznej w kraju (organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych jak i PTME) a także kongresach zagranicznych. Liczne certyfikaty i dyplomy potwierdzają wysokie kwalifikacje i stałe doskonalenie oraz solidne przygotowanie zawodowe.

 

 

Lek. med. Dominik Ludew ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum CM UJ oraz farmaceutyczne na Wydziale Farmacji CM UJ w trybie indywidualnej organizacji studiów z wynikiem bardzo dobrym. Odbył studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ, prowadząc działalność naukową oraz seminaria dla studentów Wydziału Lekarskiego. Aktualnie odbywa specjalizację z dermatologii i wenerologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Należy do European Society for Dermatological Research. Stypendysta prestiżowej Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej 2009-2011. Autor prac naukowych koncentrujących się na roli tkanki tłuszczowej w rozwoju stanu zapalnego i patofizjologii chorób naczyniowych. Specjalizuje się w leczeniu chorób dermatologicznych, a także w zabiegach z zakresu dermatologii zabiegowej. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu dermatologii estetycznej. Wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, które dają sprawdzone efekty i są przebadane naukowo, a ich stosowanie poparte jest wieloletnim doświadczeniem. Zadowolenie pacjenta, skuteczność i dyskrecja są dla niego najważniejsze w pracy zawodowej. Prywatnie pasjonat paralotniarstwa, narciarstwa, nurkowania.

Referencje naszych lekarzy można znaleźć w internecie.
Dominik Ludew i Robert Świercz mają  bardzo dużo  pozytywnych opini od swoich zadowolonych pacjentek.

 

Przed każdym zabiegiem zapewniamy BEZPŁATNĄ I NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ konsultację medyczną, w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazań, spodziewanych efektów i kosztów zabiegu. Pacjent który po konsultacji nie zdecyduje się na zabieg, nie ponosi żadnych kosztów.

 

 

ODMŁADZANIE OSOCZEM BOGATO-PŁYTKOWYM

Rozwój medycyny i farmakologii pozwolił na wynalezienie wielu leków
i opracowanie nowoczesnych procedur medycznych,
ale dotychczas nikt na świecie nie wynalazł substancji która byłaby, bardziej skutecznie w regeneracji tkanek niż cytokina TGF-β – substancja uzyskana z naszych własnych płytek krwi.
Dzięki tej substancji dochodzi np. do samoistnego gojenia się ran nawet, gdy nie zastosujemy żadnego lekarstwa, maści czy plastra ( rany goją się samoczynnie).
Technologia oparta na OBP (osoczu bogato-płytkowym) jest zabiegiem stosowanym od dawna w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej oraz regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.
W medycynie estetycznej osocze bogato-płytkowe stosuje się od 2003 roku w wielu krajach świata
Istotną zaletą tej metody jest 100% biozgodność, zabieg jest w 100% naturalny, a poprawa wyglądu i kondycji skóry następuje poprzez pobudzenie naturalnych procesów odbudowy i regeneracji tkanek na poziomie komórkowym.

Podstawowe wskazania to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc jak:
· policzki
· fałdy nosowo – wargowe
· okolice oczu ( kurze łapki, cienie), powieki
· usta, podbródek, czoło
· fałdy na szyi i karku
· dekolt
· dłonie
· wypełnianie blizn po trądziku
· łysienie typu męskiego

i różne inne części ciała

Efekty zabiegu:
· młodość i witalność
· poprawa gęstości i napięcia skóry
· odżywienie i regeneracja skóry
· poprawa jej faktury i kolorytu
Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji.
Podawanie osocza bogato-płytkowego w zmarszczki uruchamia proces, który stymuluje namnażania komórek macierzystych do oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co prowadzi do regeneracji, odnowy, nawilżenia i odmłodzenia skóry.
Przebieg zabiegu
Zabieg jest wykonywany przez lekarz medycyny estetycznej, a sam proces jest dość szybki i prosty.

W pierwszej fazie lekarz pobiera metodą próżniową niewielką ilość ( 6-18 ml) krwi od osoby poddawanej zabiegowi, do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi.
W taki sposób uzyskujemy osocze bogato-płytkowe, które następnie zostaje podane w obszarze wykonywanego zabiegu.

OBP można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.
Dlaczego OBP
W przypadku OBP pobudzamy komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

Technologia oparta o OBP daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z naszym ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.
Pierwszych efektów można się spodziewać po dwóch- trzech tygodniach od zabiegu.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/urazy-lecza-sie-same-czyli-osocze-bogatoplytkowe_39693.html

Przeciwwskazania i skutki uboczne
Osocze bogato-płytkowe jest uzyskiwane z krwi osoby u której wykonywany jest zabieg,
a więc ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone. Przeciwwskazaniami są:
• choroby krwi
• nowotwory
• ciąża i karmienie piersią
• przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia krwi (np. aspiryna)

 

 

Wolumetria twarzy

Zabieg polega na uzupełnieniu i przywróceniu utraconej z czasem objętości tkanek miękkich twarzy. Poprzez podanie odpowiedniego preparatu opartego na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego lekarz może poprawić wygląd okolicy oczu, czoła, podnieść policzki, wymodelować owal twarzy, wygładzić kurze łapki, lwią zmarszczkę, bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki marionetki, oraz powiększyć lub wymodelować usta. Do zabiegów używamy preparatów najwyższej światowej jakości : Princess – Voluma, Filler, STYLAGE – M i L , TEOSYAL – PureSense i Redensity II. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, po zabiegu nie ma okresy rekonwalescencji i można od razu powrócić do normalnej aktywności.

 

Cena zabiegu: od 1599zł za 1 ml użytego preparatu.

 

 

Wygładzanie zmarszczek – toksyna botulinowa

 

 

W naszym kraju wiedza na temat medycyny estetycznej cały czas jest niewystarczająca. W różnych mediach można usłyszeć lub przeczytać wiele opinii dotyczących zabiegów z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej. Wiele z tych opinii jest negatywnych, a szczególnie złą sławą cieszy się toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, który jest jedną z najsilniejszych na świecie toksyn – znana pod nazwą BOTOX.

 

W takim razie dlaczego nie umieramy po podaniu tak silnej trucizny? Dawka kosmetyczna jest ok. 100 razy mniejsza od dawki śmiertelnej, a wiec już na wstępie wyraźnie widać, że medycyna estetyczna gwarantuje bardzo duży margines bezpieczeństwa.

 

Botox jest stosowanym w medycynie preparatem wykorzystywanym do leczenia: przykurczów mięśni, tików, zeza, kurczu powiek, nadpotliwości oraz migrenowych bólów głowy. Jego kariera w medycynie estetyczniej zaczęła się w latach 80-tych XX wieku, od kiedy był stosowany do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole.

 

Obecnie jest to najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych, która pozwala uzyskać zrelaksowany, odświeżony wygląd twarzy.

 

W jakim wieku można zacząć podawanie tego specyfiku? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, botox coraz częściej stosuje się jako preparat PROFILAKTYCZNY, a nie tylko w przypadku korekcji już istniejących wyraźnych zmarszczek mimicznych, na które nie działają klasyczne zabiegi kosmetyczne. Dlatego czynnikiem decydującym o rozpoczęciu stosowania botoxu nie jest wiek, a indywidualne potrzeby zależne od aktywności mimicznej twarzy.

 

Osoby ”używające” twarzy do wyrażania emocji (marszczenie czoła, marszczenie brwi, mrużenie oczu, intensywny uśmiech) mają naturalne predyspozycje do powstawanie zmarszczek. Pierwsze symptomy pojawiają się u ludzi młodych już po 25 roku życia. Zmarszczki w tym wieku nie są widoczne, ale jeżeli mimika jest intensywna, zmarszczki powstaną wcześniej czy później. Dlatego też jednym z zastosowań botoxu jest profilaktyka polegająca na eliminowaniu nawyków marszczenia twarzy.

 

Do zabiegów używamy preparatów na najwyższej światowej jakości: BOTOXU amerykańskiej firmy ALLERGAN lub AZZALURE firmy GALDERMA.

 

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, po zabiegu nie ma okresy rekonwalescencji i można od razu powrócić do normalnej aktywności.

 

Cena zabiegu od 399 zł za jedną okolicę twarzy np. kurze łapki, lwia zmarszczka.

 

 

 NICI PDO BARB z haczykami

 

 

W lutym 2013 w Polsce pojawiły się nici PDO umożliwiające wykonanie liftingu twarzy bez użycia skalpela. Metoda pobudzająca naturalne procesy regeneracji, a co za tym idzie odmładzania skóry ma pewną wadę, na ostateczny efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Dlatego też austriacka firma Croma Pharma – specjalizująca się medycynie estetycznej – wychodząc naprzeciw potrzebom niecierpliwych klientów wprowadziła w lutym 2014 nowy rodzaj nici PDO BARB z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi.

 

Zabieg z zastosowaniem nowych nici, to niezwykle szybka i bezpieczna metoda odmładzania, stworzona dla pacjentów oczekujących natychmiastowych i spektakularnych rezultatów. First Lift 2Generation to jedyna na rynku, innowacyjna nić First Lift Barb z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi. Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici First Lift Barb, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. To właśnie owe haczyki umożliwiają osiągnięcie spektakularnego efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne, lekarz w czasie zabiegu może zmieniać położenie nici BARB ( podciągnąć) w celu wymodelowania liftingowanego obszaru. Dzięki temu, po implantacji nici zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny zaraz po zabiegu. Technika wprowadzania nici PDO BARB opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, dzięki czemu nie zmienia rysów twarzy, gwarantując tzw. „natural look”.

 

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Nowe nici PDO (polidioksanon) są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat!

 

Zabiegi First Lift 2Generation polecane są pacjentom po 30 roku życia zarówno do liftingu twarzy jak i modelowania wybranych partii ciała. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego, albowiem nie narażają pacjentów na powikłania i skutki uboczne.

 

W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz miejsca implantacji na skórze, lekarz dobiera odpowiedni rozmiar oraz rodzaj nici. Cała operacja trwa około 30-60 minut, przy zastosowaniu wyłącznie znieczulenia miejscowego. Skóra po zabiegu staje się aksamitnie gładka i promienna, pozbawiona zmarszczek i odpowiednio nawilżona.

 

Zalety zabiegu:

  • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat!
  • szybki i bezbolesny zabieg
  • wszechstronne zastosowanie na całym ciele
  • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
  • możliwość powtórzenia procedury
  • brak widoczności i wyczuwalności nici

 

Cena zabiegu od 980 zł za 2 szt. nici PDO BARB z haczykami.

 

 

Powiększanie i modelowanie ust

Usta mogą mówić wiele, nawet kiedy milczą.

 

 

 

Zakres i efekty zabiegu

 

 

 

Zabieg jest wykonany przez doświadczonego lekarza, specjalistę medycyny estetycznej, przy użyciu oryginalnego preparatu Juvederm Ultra Smile wyprodukowanego we Francji przez firmę ALLERGAN lub Princess FILLER niemieckiej firmy CROMA.

 

Przed każdym zabiegiem zapewniamy BEZPŁATNĄ I NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ konsultację medyczną, w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazań i spodziewanych efektów zabiegu. Na życzenie lekarz może stosować do zabiegu bezpłatne znieczulenie.

 

Powiększenie górnej i dolnej wargi nadaje naturalną pełnię i równowagę struktury ust oraz miękkości i gładkości, a właśnie tego najczęściej oczekują kobiety. Zabieg wykonany w kącikach ust zapewnia im wygładzony, wyrazisty kształt oraz poprawia ich kontur. Wypełnienie szczególnie u osób starszych, bruzd i zmarszczek w okolicy ust, oraz poprawa wyglądu obszaru powyżej ust umożliwia uzyskanie ogólnego wrażenia delikatności i świeżości.

 

Obecnie medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym szybko i bez długotrwałej rekonwalescencji możesz poprawić swój wygląd. Powiększanie i modelowanie ust jest jednym z takich zabiegów.

 

Cena zabiegu Juvederm Ultra Smile 0,55 ml – 1299 zł

Cena zabiegu Princess Filler 1,0 ml – 1299 złMożliwość komentowania jest wyłączona.