W drodze do siebie samej

Ostatnio daje się zauważyć że świat nie może dalej przeciwstawiać się podstawowym prawom natury, dawno odkrytym według  których  ciało, umysł i dusza to naczynia  połączone i które  ze sobą rezonują tworząc CAŁOŚĆ.
Na wielu przykładach widzimy że pieniądze, sława, uroda czy władza nie mogą człowiekowi zapewnić trwałej wewnętrznej satysfakcji.
Warunkiem trwałego zdrowia jest harmonijne współdziałanie ciała, umysłu i duszy.
Ten stan można osiągnąć poprzez dbanie o ciało, umysł i duszę w równej mierze. Ważnym jest mądre i zdrowe odżywianie, ruch, dbanie o urodę, rozwój intelektualny ale też jest istotnym zadbanie o uczucia i emocje.
Uwolnienie się od lęków, poczucia winy, negatywnych przekonań prowadzi  do  akceptacji samego siebie,  przekonania o własnej wartości,  poczucia wewnętrznej wolności i miłości oraz wiary w siebie a to z kolei ma zbawienny wpływ na nasze ciało i umysł.    

By w pełni odzyskać wdzięk ciała trzeba też wiedzieć jak się go utraciło.

Właśnie dlatego  Studio Urody Bellissima oferując wszystko co służy ciału wzbogaca  swoją ofertę o to co służy DUSZY.
Współpracując z Gabinetem  „Ku Życiu”  Heleny  Iranowskiej – zawodowego psychoterapeuty,  każdy nasz klient będzie miał możliwość skorzystania z zaproszenia na  bezpłatną indywidualną konsultację oraz otrzyma voucher na  bezpłatny jednorazowy udział w warsztatach rozwoju osobistego.
Mamy nadzieję że skorzystanie z nowej oferty  zwiększy zadowolenie klientów z naszych usług.

Więcej informacji o Gabinecie „Ku Życiu”:

www.kużyciu.pl

 

 Zaproszenie

Na indywidualną sesje w gabinecie psychoterapeutycznym „Ku Życiu”.

Rozmowa ze mną to zwyczajna rozmowa o życiu, które każdy z nas na swój wyjątkowy sposób przeżywa. To pewnego rodzaju podróż w poszukiwaniu źródła tego co w życiu boli i rani na tyle mocno że odbiera nam możliwość bycia szczęśliwym.
Być może po raz pierwszy będziesz miała/miał okazję wejść na drogę, która prowadzi  do  „Samego Siebie” oraz usunąć  przeszkody w odnalezieniu tego co w życiu najważniejsze – spokoju, harmonii, radości z każdej chwili życia. Możesz odnaleźć Swój własny cel , poczucie własnej wartości, odwagę do wytyczenia granic, szczęście utracone w zgiełku otaczającego świata.
Moje spotkanie z Toba będzie temu służyć.

 

Druga strona

Z otwartością  dzielę się doświadczeniem i wiedzą zdobytą z przeżywania głęboko własnego życia w którym przyjmuję z pokorą  to co mi  przynosi.
Dostrzegam w nim  porządek według, którego wszyscy żyjemy. Dotyczy on naszego pochodzenia-korzeni, dzieciństwa, dojrzewania, sfery zawodowej, relacji w związkach. Trzymanie się tego porządku może nas zaprowadzić do spokoju, równowagi, zadowolenia, spełnienia. Wcześniej jednak trzeba go dostrzec, poznać, poczuć.
Możemy zrobić to razem.

Zapraszam

 

Helena Iranowska

Tel +48 602 181 285

www.kuzyciu.pl

 

 

Żyj każdą chwilą życia bo ważne jest Tu i Teraz
a przy tym
Kochaj swego bliźniego jak siebie samego i …nigdy więcej

 

To moje motto życiowe, wyrosłe na bazie głębokiego  przeżywania własnego życia.  Delektując się nim z radością dzielę się jego bogactwem z innymi oraz z entuzjazmem bo psychoterapia jest moja pasją.
Pomaganie jest wielką sztuką godzenia się, bez lęku i bez oceniania, na świat taki jaki jest. Uczę się tej sztuki odkąd siebie pamiętam poprzez przeżywanie własnego życia i przyglądanie się losom innych. Ta obserwacja prowadzi  mnie do źródła pochodzenia spokoju, równowagi, miłości do której gdzieś w głębi duszy wszyscy dążymy. Jasno widzę że bez względu  na kolor skóry, kraj pochodzenia i bez względu na czas w którym żyje człowiek, my wszyscy podlegamy tym  samym prawom, porządkom, odkąd świat światem aż po dziś dzień.
Poruszamy się w obrębie naszych korzeni i wartości stamtąd przekazanych i tylko szanując je, traktując  z respektem możemy samym życiem się delektować – żyć jego pełnią i przekazywać je dalej i dalej, tym samym służąc życiu. Rozpoznając miejsce naszego pochodzenia, programy które dyrygowały naszymi wyborami, emocje będące wynikiem myśli i działanie które jest konsekwencją tych  poprzednich docieramy do wyniku. Do tego kim jesteśmy dziś- tu i teraz. Jeśli nam to nie odpowiada, nie daje zadowolenia, radości, możemy to zmienić. Uwalniając się od wszelkich obciążeń z przeszłości , poczucia winy, negatywnych wzorców myślowych osiągamy równowagę wewnętrzną, na której można opierać fundamenty życia.

Jak pracuję-sesje

Rozmowa ze mną to zwyczajna rozmowa o życiu, które każdy z nas na swój wyjątkowy sposób przeżywa. To pewnego rodzaju podróż w poszukiwaniu źródła tego co w życiu boli i rani na tyle mocno że odbiera nam możliwość bycia szczęśliwym.
Być może po raz pierwszy będziesz miała/miał okazję wejść na drogę, która prowadzi  do  „Samego Siebie” oraz usunąć  przeszkody w odnalezieniu tego co w życiu najważniejsze – spokoju, harmonii, radości z każdej chwili życia. Możesz odnaleźć Swój własny cel , poczucie własnej wartości, odwagę do wytyczenia granic, szczęście utracone w zgiełku otaczającego świata.
Moje spotkanie z Tobą będzie temu służyć.
Jeśli wybieram się na wędrówkę z drugim człowiekiem, który do mnie wyciąga rękę o pomoc, który w swoim pogubieniu mi zaufał, wówczas winnam zadbać o to by ta wędrówka była bezpieczna. Podążając za człowiekiem szukam punktów widokowych, zwracam uwagę na ciekawe krajobrazy, by wędrujący zobaczył więcej i inaczej niż widział dotychczas. Pomagam mu odzyskać równowagę gdy wędrujący się potyka. Gdy zmęczy się podróżą, poszukam z Nim  i w Nim siły. Pozwalam na słabość i smutek na radość i łzy. Nie poganiam i nie oceniam. Staram się by moje doświadczenie psychoterapeuty pozwoliło zawrócić na zagubiony szlak nawet pod osłoną nocy. Nie pozostawiam w pół drogi, tylko poczekam aż dojdziemy  razem do miejsca w którym oboje będziemy gotowi się pożegnać i ruszyć dalej w samodzielną podróż, która będzie trwała przez resztę naszego  życia.
Taka podróż we dwoje  wymaga  ode mnie dużo cierpliwości, empatii, odpowiedzialności, pokory, uważności, odwagi, szacunku ale jeśli ja  sama tę drogę przebyłam nie raz, to cechy te nie wymagają wysiłku. Są naturalnym efektem  moich wielu wędrówek. Tętnią w mojej krwi i pulsują  w moim sercu, czym chętnie się dzielę i służę.
W pracy indywidualnej z pacjentem staram się spojrzeć na niego jako na jedność ciała, duszy i umysłu i traktuję go jako spójną złożoność jego istnienia. Mam tu na myśli jego pochodzenie, dzieciństwo, warunki dorastania, predyspozycje psychiczne, osobowość, system wartości i problem z którym się boryka. Struktura osobowości każdego człowieka jest inna. Każdy z nas ma inne skłonności nabyte i odziedziczone. U każdego z nas inną rolę odgrywają czynniki psychiczne, toteż nie da się skuteczności leczenia powielić ani zobiektywizować. Każdy człowiek jest kimś niepowtarzalnym, wyjątkowym i dlatego nie można tą samą  terapią  osiągnąć tych samych efektów u różnych ludzi a zatem w zależności od jakości tematu nad którym pracujemy łączę różne podejścia stosowane w psychoterapii:  psychoanalityczne, psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, gestalt, systemowe, ustawienia wg B. Hellingera.
W swojej pracy korzystam z wiedzy metodycznej zdobytej w Instytucie Psychologii Stosowanej, przy udziale w szeregu zajęciach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego i duchowego oraz w szkoleniach takich jak :  „Wewnętrzne dziecko”, „Trening interpersonalny” i innych.
Jestem certyfikowanym psychoterapeutą rodzinnym i leczenia uzależnień, systemowym według B.Hellingera–Taunus- Institut Fur systemaufstellungen/Bad  Homburg, prowadzonej przez Gerharda Walpera.
W spotkaniu z drugim człowiekiem traktuje go jako jedną złożoną z umysłu, ciała i duszy- całość. To co ludzkie nie jest mi obce.
Mogę dać innym tylko to co sama posiadam jeśli inni tego chcą i potrzebują, tak więc z pokorą i cierpliwością dzielę się swoim bogactwem i nim służę innym.

Warsztaty –porządki miłości

Warsztaty dotyczą uproszczenia rzeczy złożonych na przestrzeni życia człowieka i ich klarowne przedstawienie zarówno osobom doświadczonym, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rozwojem.

Historia rodziny w której się urodziliśmy, jej kraj, jej religia i przekonania, wojny, związki rodziców i dziadków, kazirodztwa, morderstwa, oszustwa czyli wszystko to co sprzyja życiu ale też i to co mu szkodzi, powoduje że późniejsze pokolenia płacą za to cenę. Przyjście na świat w konkretnej rodzinie

determinuje odziedziczenie przez nas biologicznych genów, systemu przekonań i wzorców zachowania.

W polu konstelacyjnym obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące w związkach kobiet i mężczyzn i ich przeniesienie na partnerów a co z kolei wpływa na  relacje z dziećmi.

Spoglądając z miłością, bez osadu, na to, co się wydarzyło odkrywamy wiele praw , które rządzą naszym życiem i przeznaczeniem. I tak np. do momentu w którym nie uznamy naszych rodziców z miłością, jesteśmy straceni w każdym aspekcie życia: w relacji z partnerem, w relacji z dziećmi, w osiąganiu sukcesów zawodowych w zdrowiu itp. To podobnie jak drzewo bez korzeni, nie może rosnąć, żyć, rozwijać się.

Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów, zdobywamy moc panowania nad naszym  zachowaniem tak aby doznać spokoju i radości w obecnym życiu ale i również by nie być przyczyną cierpienia kolejnych pokoleń.
Za pośrednictwem prostych ćwiczeń ukazywane nam są zasady, prawa ,którym podlegamy. Poznanie ich i uświadomienie sobie ich siły może, pomóc nam odnaleźć potencjały, odbudować wewnętrzny wizerunek , pełny szacunku i miłości do samych siebie. Dopiero wtedy kiedy nauczymy się kochać siebie samych jesteśmy w stanie darzyć miłością i szacunkiem innych  a to z kolei czyni nasze życie szczęśliwymi. Warsztaty „Poznawanie porządków miłości „ temu wszystkiemu służą.
Metoda pracy z konstelacjami rodzinnymi jest niezwykle prosta i jednocześnie mocna. Odbywa się w przestrzeni duszy poza planem intelektualnym  w ten sposób pozwala by cała rodzina została uporządkowana. Warsztaty ukazujące porządki miłości są odpowiednie dla ludzi, którzy bez względu na lęki chcą być odpowiedzialni za siebie i maja dość odwagi i determinacji aby spotkać się z prawdą, dotyczącą ich rodziny po to by ich dalsze życie było pełne radości, szczęścia i tym służyło następnym pokoleniom.

Zapraszam  na warsztat „Poznawanie porządków miłości”

O mnie

Jestem 53-y letnią kobietą, szczęśliwą mamą trójki dorosłych dzieci, żoną w drugim związku , człowiekiem zachwycającym się życiem takim jakie ono jest-często boli ale też i cieszy. To co robię zawodowo kocham i jest to moją pasją.

Helena Iranowska

 

www.kużyciu.pl

tel.+48 602 181 285

e-mail; helena.iranowska@kuzyciu.pl

…bo to co ludzkie, nie jest mi obce…

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą rodzinnym i leczenia uzależnień, systemowym według B.Hellingera–Taunus- Institut Fur systemaufstellungen/Bad  Homburg, prowadzonej przez Gerharda Walpera.   W swojej pracy korzystam z wiedzy metodycznej zdobytej w Instytucie Psychologii Stosowanej, na zajęciach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego i duchowego oraz w szkoleniach takich jak :  „Wewnętrzne dziecko”, „Trening interpersonalny”
i innych.
W zależności od jakości tematu nad którym pracujemy, łączę różne podejścia stosowane w psychoterapii: psychoanalityczne, psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, gestalt, systemowe, ustawienia wg B. Hellingera. W spotkaniu z drugim człowiekiem traktuje go jako jedną złożoną z umysłu, ciała i duszy- całość.

Jestem 53-letnią kobietą, mamą trójki dorosłych dzieci, żoną w drugim związku, człowiekiem zachwycającym się życiem, takim jakie ono jest.

 To, co robię zawodowo kocham i jest moją pasją.

Helena Iranowska
www.kuzyciu.pl
tel. 602-181-285
fb: Psychoterapia „Ku Życiu”

 

 

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.