uslugi

Depilacja laserowa

ZABIEGI LASEROWE

Laser IPL iPulse brytyjskiej firmy CYDEN

Laser IPL iPulse brytyjskiej firmy CYDEN jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości oraz ISO 9001. Długość fali emitowanej przez laser wynosi 530 -1200 nm, głębokość przenikania skóry stanowi 2 – 5 mm. Działa on więc tylko powierzchownie, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. IPL (Intensywnie pulsujące źródło światła) to rodzaj kolorowego światła o dużej energii, szerokim spektrum, różnej długości fal, które mogą skutecznie przenikać przez naskórek do skóry właściwej. Światło to, może docierać do różnych warstw skóry i być wchłaniane przez wybrane tkanki. IPL skutecznie niszczy czy cebulki włosów, co powoduje usunięcie niechcianego owłosienia, IPL może również zamykać uszkodzone naczynia krwionośne. Może również rozkładać komórki o nieprawidłowej pigmentacji, a następnie usuwać wszelkiego rodzaju przebarwienia. Co więcej, może pobudzać ponowny wzrost kolagenu i zmieniać układ włókien elastycznych – fotoodmładzanie. Dzięki czemu Twoim oczom ukaże się znacznie zdrowsza i młodsza skóra. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są niewrażliwe na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum 3-5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 3 – 4 tygodni. Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia dodatkowych zabiegów IPL dla uzyskania lepszych wyników.

 

 1. Epilacja – usuwanie owłosienia. Sugerujemy przeprowadzenie 3-5 zabiegów aby osiągnąć pożądany efekt.
 2. Przebarwienia – usuwa przebarwienia hormonalne, potrądzikowe, plamy „wątrobowe”, znamiona, oparzenia słoneczne, piegi (twarz, dłonie, dekolt i inne).
 3. Zmiany naczyniowe – usuwa rozszerzone naczynka, rumienie, teleangiektazje.
 4. Foto-odmładzanie – rozjaśnia skórę, zamyka pory, usuwa plamy barwnikowe oraz zmarszczki poprzez intensywną odbudowę kolagenu.

Zasady przygotowania do zabiegu depilacji laserowej:

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacja kosmetologiczną. Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) przed zabiegiem. Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Nie wolno stosować:

 1. Krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 2. Leków uczulających na słońce np.: antybiotyki – zabieg – najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia
 3. Ziół i preparatów zawierających zioła dziurawca, nagietka Kosmetyków i leków złuszczających – min 1 tydzień przed -zabiegiem
 4. Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, -witaminę C itp. min 2 tygodnie przed zabiegiem

Zasady postępowania po zabiegu depilacja laserowa oraz pomiędzy kolejnymi zabiegami:

Zabiegi należy powtarzać, co 4-6 tygodni. Wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu Nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.

Nie wolno stosować: Leków i ziół (dziurawca nagietka) uczulających na słońce Kosmetyków i leków złuszczających min do 2 tygodnie po zabiegu 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten Między zabiegami nie wyrywać włosów.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i niewielkie strupki, czy też niewielkie przebarwienia zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

 1. Ciąża
 2. Świeża opalenizna
 3. Krem z retinolem i witaminą C ( przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 4. Konieczność zażywania leków światło uczulających (np. niektóre antybiotyki)
 5. Zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 6. Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 7. Bardzo jasny kolor włosów
 8. Skłonność do przebarwień