uslugi

Medycyna estetyczna

Urodę, podobnie jak zdrowie, o wiele łatwiej jest pielęgnować i zachować, niż utraconą odzyskać. Młody wygląd bez zmarszczek, gładka, sprężysta i jędrna skóra to marzenie większości ludzi. Kobiety, a i coraz częściej mężczyźni, szukają różnych sposobów, by cofnąć czas i zatrzymać proces starzenia się, a tym samym sprostać wymogom dzisiejszego świata – bycia wiecznie młodym.

 

medycyna estetyczna kraków

 

 

Studio Urody Bellissima w zakresie medycyny estetycznej współpracuje z dwoma lekarzami – specjalistami medycyny estetycznej.

 

Lek. med. Robert Świercz nr PWZ (prawa wykonywania zawodu): 1314674

Robert Świercz ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, uzyskał specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych. Szkolenie z medycyny estetycznej odbył w 2008r. w specjalistycznym Centrum Szkoleniowym „Dermed” w Łodzi, prowadzonym przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Dermatologii Prof. Andrzeja Kaszubę. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Regularnie uczestniczy w szkoleniach i kursach dokształcających oraz kongresach medycyny estetycznej w kraju (organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych jak i PTME) a także kongresach zagranicznych. Liczne certyfikaty i dyplomy potwierdzają wysokie kwalifikacje i stałe doskonalenie oraz solidne przygotowanie zawodowe.

 

Przed każdym zabiegiem zapewniamy BEZPŁATNĄ I NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ konsultację medyczną, w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazań, spodziewanych efektów i kosztów zabiegu. Pacjent który po konsultacji nie zdecyduje się na zabieg, nie ponosi żadnych kosztów.

 

 

 

medycyna estetyczna w mieście Kraków

 

Kraków - medycyna estetyczna

Wygładzanie zmarszczek – toksyna botulinowa

 

 

W naszym kraju wiedza na temat medycyny estetycznej cały czas jest niewystarczająca. W różnych mediach można usłyszeć lub przeczytać wiele opinii dotyczących zabiegów z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej. Wiele z tych opinii jest negatywnych, a szczególnie złą sławą cieszy się toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, który jest jedną z najsilniejszych na świecie toksyn – znana pod nazwą BOTOX.

 

W takim razie dlaczego nie umieramy po podaniu tak silnej trucizny? Dawka kosmetyczna jest ok. 100 razy mniejsza od dawki śmiertelnej, a wiec już na wstępie wyraźnie widać, że medycyna estetyczna Kraków gwarantuje bardzo duży margines bezpieczeństwa.

 

Botox jest stosowanym w medycynie preparatem wykorzystywanym do leczenia: przykurczów mięśni, tików, zeza, kurczu powiek, nadpotliwości oraz migrenowych bólów głowy. Jego kariera w medycynie estetyczniej zaczęła się w latach 80-tych XX wieku, od kiedy był stosowany do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole.

 

Obecnie jest to najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych, która pozwala uzyskać zrelaksowany, odświeżony wygląd twarzy.

 

W jakim wieku można zacząć podawanie tego specyfiku? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, botox coraz częściej stosuje się jako preparat PROFILAKTYCZNY, a nie tylko w przypadku korekcji już istniejących wyraźnych zmarszczek mimicznych, na które nie działają klasyczne zabiegi kosmetyczne. Dlatego czynnikiem decydującym o rozpoczęciu stosowania botoxu nie jest wiek, a indywidualne potrzeby zależne od aktywności mimicznej twarzy.

 

Osoby ”używające” twarzy do wyrażania emocji (marszczenie czoła, marszczenie brwi, mrużenie oczu, intensywny uśmiech) mają naturalne predyspozycje do powstawanie zmarszczek. Pierwsze symptomy pojawiają się u ludzi młodych już po 25 roku życia. Zmarszczki w tym wieku nie są widoczne, ale jeżeli mimika jest intensywna, zmarszczki powstaną wcześniej czy później. Dlatego też jednym z zastosowań botoxu jest profilaktyka polegająca na eliminowaniu nawyków marszczenia twarzy.

 

Do zabiegów używamy preparatów na najwyższej światowej jakości: BOTOXU amerykańskiej firmy ALLERGAN lub AZZALURE firmy GALDERMA.

 

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, po zabiegu nie ma okresy rekonwalescencji i można od razu powrócić do normalnej aktywności.

 

Cena zabiegu od 399 zł za jedną okolicę twarzy np. kurze łapki, lwia zmarszczka.

 

 

 

Powiększanie i modelowanie ust

Usta mogą mówić wiele, nawet kiedy milczą.

 

 

 

Zakres i efekty zabiegu

 

 

 

Zabieg jest wykonany przez doświadczonego lekarza, specjalistę medycyny estetycznej, przy użyciu oryginalnego preparatu Juvederm Ultra Smile wyprodukowanego we Francji przez firmę ALLERGAN lub Princess FILLER niemieckiej firmy CROMA.

 

Przed każdym zabiegiem zapewniamy BEZPŁATNĄ I NIEZOBOWIĄZUJĄCĄ konsultację medyczną, w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazań i spodziewanych efektów zabiegu. Na życzenie lekarz może stosować do zabiegu bezpłatne znieczulenie.

 

Powiększenie górnej i dolnej wargi nadaje naturalną pełnię i równowagę struktury ust oraz miękkości i gładkości, a właśnie tego najczęściej oczekują kobiety. Zabieg wykonany w kącikach ust zapewnia im wygładzony, wyrazisty kształt oraz poprawia ich kontur. Wypełnienie szczególnie u osób starszych, bruzd i zmarszczek w okolicy ust, oraz poprawa wyglądu obszaru powyżej ust umożliwia uzyskanie ogólnego wrażenia delikatności i świeżości.

 

Obecnie medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym szybko i bez długotrwałej rekonwalescencji możesz poprawić swój wygląd. Powiększanie i modelowanie ust jest jednym z takich zabiegów.

 

Cena zabiegu Juvederm Ultra Smile 0,55 ml – 1299 zł

Cena zabiegu Princess Filler 1,0 ml – 1299 zł